Atrakcje

Położenie obiektu ‘’Modra Sikorka’’ gwarantuje Gościom dostępność do pobliskich atrakcji turystycznych oraz niezwykle malownicze okoliczności przyrody. ‘’Coś dla siebie’’ znajdą tutaj zarówno miłośnicy aktywnego wypoczynku, jak i Ci, którzy preferują odpoczynek z dala od miejskiego gwaru i czysty relaks w otoczeniu zieleni oraz śpiewu ptaków. Oto kilka propozycji dla naszych potencjalnych Gości:

Zalew Sulejowski

Zalew Sulejowski

Znajduje się jedyne 800 metrów od obiektu. Zapierające dech w piersiach widoki gwarantuje tama o długości 1 kilometra z której można podziwiać panoramę Zalewu . Niewielkie, piaszczyste plaże to idealne okoliczności do odpoczynku dla całej rodziny. Lasy, które otaczają cały akwen ,zapraszają na długie spacery a w sezonie także na grzybobranie. W pobliżu znajduje się również port jachtowy, wypożyczalnia łódek, rowerów wodnych czy kajaków. Bezpieczeństwo gwarantują patrole członków WOPR oraz policja konna. Zalew Sulejowski to niewątpliwa atrakcja dla wędkarzy, gdyż obfituje on w różne gatunki ryb. Szczególnie znany jest z bardzo udanych połowów sandacza. W sezonie letnim w Borkach można skorzystać ze szkółki windsurfingowej.

www.sulejowski.pl

Ośrodek Hodowli Żubrów w Smardzewicach

Ośrodek Hodowli Żubrów w Smardzewicach

Wyjątkowa atrakcja dla najmłodszych. Mało osób wie o tym, że jest to jedyna taka placówka w centralnej Polsce. Pełni ona dwie funkcje: zachowawczą i rozrodczą. Dla zwiedzających dostępny jest taras widokowy. Tablice informacyjne zawierają wiele ciekawych faktów o tych zwierzętach oraz o samym obiekcie. Hodowla usytuowana jest w lesie. Jest to propozycja spędzenia wolnego czasu satysfakcjonująca miłośników obcowania z naturą.

http://www.smardzewice.ovh.org/zubry/zubry.html

Skansen Rzeki Pilicy

Skansen Rzeki Pilicy

Znajduje się przy wspomnianych Niebieskich Źródłach. Skansen powstaje od 2000 roku i jest pierwszym w Polsce muzeum na wolnym powietrzu poświęconym rzece. Można tu podziwiać m.in. pozostałości po II Wojnie Światowej, wyłowione z Pilicy. Działalność Skansenu Rzeki Pilicy została w 2005 roku doceniona przez Polską Organizację Turystyczną, która przyznała mu Certyfikat za Najlepszy Produkt Turystyczny Roku 2005 – „Muzeum bez kapci”.

W wyniku plebiscytu na 10 największych atrakcji turystycznych regionu łódzkiego przeprowadzonego przez portal internetowy naszemiasto.pl, Skansen znalazł się wśród laureatów i otrzymał tytuł „Perła w Koronie Ziemi Łódzkiej 2008”.

http://www.skansenpilicy.pl

Groty Nagórzyckie

Groty Nagórzyckie

Znajdują się 10 minut spacerem od obiektu. Jest to jaskinia pozostała po dawnej kopalni piasku kwarcowego. Zwiedzanie korytarzy i sal w głębi skały to niezapomniane przeżycie dla całej rodziny. Ostatnimi czasy obiekt uległ modernizacji , jest niewątpliwie miejscem wartym odwiedzenia.

http://www.skansenpilicy.pl/groty/

Bunkry w Konewce

Bunkry w Konewce

Propozycja dla miłośników historii i nie tylko. Trasa turystyczna ‘’Bunkier w Konewce’’ powstała w 2005 roku. Znajduje się w lesie, 4 km od Spały, na terenie byłego kompleksu niemieckich schronów Gefechtsstand ‘’Anlage Mitte’’. Bunkier naprawdę robi wrażenie. Przed wyprawą należy zaopatrzyć się w cieplejsze ubrania.

http://www.bunkierkonewka.eu

Spała

Spała

Jest to śródleśna osada znana z tego, że słabość do jej urokliwych okoliczności przyrody i niepowtarzalnej atmosfery mieli nie tylko władcy Polski, ale również carowie rosyjscy. Lasy Spalskie obfitujące w zwierzynę przyciągały na polowania koronowane głowy. Znajdują się tu ciekawe zabytki, jest wiele miejsc oferujących smaczne posiłki itp. Obecnie Spała znana jest przede wszystkim jako ośrodek sportu, rekreacji i wypoczynku. COS – Centralny Ośrodek Sportu jest jednym z bardziej znanych w Europie. W skład kompleksu wchodzą kryte hale sportowe i basen, siłownie, gabinety odnowy biologicznej, gabinet krioterapii, korty i hotele. Warto odwiedzić również leżący nieopodal Spały Inowłódz z Ruinami Zamku z XIV wieku oraz romańskim kościołem świętego Idziego.

http://www.spala.pl